Su Kaçağı Tespiti

Tesisatta Su Kaçağı Bulma

Tesisat su kaçak tespiti

Hemen Ara 0 532 359 85 86 whatsapp  0 532 359 85 86

Tesisattaki su kaçaklarını ileri teknoloji cihazlarımı ile buluyoruz.

Tesisatta Su Kaçağı Nasıl Bulunur

Tesisatta su kaçağı bulma kurumsal firmamız tarafından son teknoloji robot cihazlarla yapılmaktadır.  Dairelerde meydana gelen su kaçakları genellikle alt katta oturan komşu tarafından fark edilmektedir.

Bu durumun en büyük sebebi evlerin zeminde ki izolasyondur. Binaların inşaat yapımı sırasında tesisatın üzerine yapılan izolasyon çok güçlüdür. Yalnız bu izolasyon alt taraflarda daha zayıftır.

Bu nedenle su kaçakları ya da sızıntılarının meydana gelmesi halinde su üste çıkamayacağı için alt katın tavanında kendini gösterir.

Bazı durumlarda su kaçaklarının kaynağı çok farklı noktalarda olabilmektedir bunun sebebi ise suyun kendine bir yol bularak o yol boyunca akması ve tesisat hattının en zayıf noktasından yüzeye çıkmasıdır.

Bu gibi durumlar eski usul basit el aletleriyle çalışan ustaları yanıltmakta ve su kaçağının sebebini farklı noktalarda aramalarına sebep olmaktadır. İşte bu gibi durumlarda modern cihazlarla hizmet veren firmalardan yardım almak verilecek en doğru karardır.

Hemen Ara 0 532 359 85 86 whatsapp  0 532 359 85 86

Çünkü bu gibi durumlarda mahalle aralarından çağırılan tesisatçı sorunun nerede meydana geldiğini tam tespit edemeyeceği için evin birçok yerinin gereksiz yere kırılması durumu söz konusu olmaktadır.

Modern cihazlarla yapılan tesisatta kaçak su bulma işlemi ise tahminlerden uzak net bilgilerle yapılmaktadır. Su kaçağının noktasal tespitini yapan ekiplerimiz gereksiz hiç bir kırma dökme işlemine ortam hazırlamazlar.

Tesisat alanında uzman kurumsal firmamız tesisatta su kaçak bulma işlemi sırasında son derece gelişmiş bir teknolojiyle üretilmiş olan termal kamera ile su kaçak tespit işlemini yapmaktadırlar.

Termal kamera ile noktasal kaçak su tespit işlemi deneyimli uzman ekiplerimiz tarafından sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Ekiplerimiz termal kamera ile su kaçağının yoğunlaştığı bölgeyi tespit etmek için boru hattını izlemektedirler.

Hemen Ara 0 532 359 85 86 whatsapp  0 532 359 85 86

Su kaçağının bulunduğu yerde artan ısı dağılımı termal kamera ile görüntülenmekte ve su kaçağı kendini böylece belli etmektedir.

Termal kamera elde taşınacak boyutlarda olduğu için kullanım esnasında da ustalarımıza kolaylık sağlamaktadır. Tahminle değil net bilgilerle su kaçak tespitini yapan ekiplerimiz, su kaçağını doğrulamak için ayrıca akustik dinleme cihazı kullanarak böylece tesisatta kaçak su bulma işlemini tamamlarlar.

5/5 - (11 votes)
Etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara
online stats
Gelir Yuvan, Gelirim evden ve evden iş fikirlerim için tıklayın.
Kapalı
Kapalı