Su Kaçağı Tespiti

Antalya su kaçağı tespiti – 0532 359 85 86

Antalya Su Kaçağı Tespiti

Antalya su kaçağı tespiti ile su kaçağını çevreye zarar vermeden tespit etmek oldukça kolaydır. Günümüz teknolojisi sayesinde gelişen su kaçağı tespit yöntemleri ile çevredeki parkeleri kırmadan ve yapıları bozmadan tıkanıklık tespiti gerçekleştirilmektedir.

Su kaçağı tespiti yaparken kullanılan pek çok cihaz, temelde tek bir amaç için kullanılsa da ayrı işlevlere sahiptir. Eskiden gözlem yaparak tespit edilen su kaçakları, son teknoloji cihazlar sayesinde dakikalar içerisinde tespit edilebilmektedir. Üstelik bu yöntemle temiz suyun mu yoksa kirli suyun mu akıntı yaptığı daha kolay bir şekilde anlaşılmaktadır.

Su tespitinde kullanılan yöntemler profesyoneller tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi durumlarda yanlış tespitler ve hatalar yapılabilmektedir. Alanında uzman personellerimiz ve en son teknoloji cihazlarımızla 7/24 hizmetinizdeyiz.

Antalya Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Yöntemler

Antalya su kaçağı tespiti yöntemleri oldukça gelişmiş yöntemlerden oluşmaktadır. Bu yöntemlerle sızıntı ve tıkanıklık tespiti oldukça kolaylaşmaktadır. Eski yöntemlere nazaran çok çabuk sonuç veren bu yöntemler şöyle sıralanabilir:

 • Termal görüntüleme cihazı: Su kaçağı tespit edilirken kullanılan en gelişmiş yöntemlerden biridir. Boru tıkanıklık tespitinde de kullanılmaktadır. Bu yöntemde ısıya duyarlı kameralar kullanılmaktadır. Bu termal kameralar sayesinde normal yollarla fark edilemeyen veya görülemeyen çatlaklar tespit edilir. Bu çatlaklarda meydana gelen sızıntılar, duvarlara veya fayanslara zarar vermeden kolaylıkla tespit edilebilir.
 • Nem ölçer: Evin bağıl nemini dikkate alarak su kaçaklarının yerini tespit etmeye yardımcı olmak için kullanılan teknolojilerden biridir.
 • Akustik dinleme cihazı: Bu cihazın kullanıldığı yöntemde hassas dinleme mikrofonu kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra son teknoloji kulaklık ve bilgisayar sistemi de kullanılır. Kaçak noktaları sistem tarafından otomatik olarak tespit edilmektedir. Su kaçağı olan yerleri dinleme cihazı sayesinde keşfetmek oldukça kolaydır. Hem iç hem de dış mekanlarda su kaçaklarını tespit edilebilmektedir. Maliyet ve zaman açısından da en verimli yöntem olarak kabul edilir.

Kullanılan tüm bu yöntemler maliyeti en aza indirirken maksimum verimi almayı amaçlamaktadır.

Su Kaçağı Neden Olur

Antalya su kaçağı tespiti sayesinde tespit edilen pek çok sızıntının bir nedeni vardır.  Bu durum özellikle bodrum tavanında rutubete ve kötü lekelere neden olur. Özellikle rutubet nem konusunda oluşabilecek problemlerde kesinlikle bir uzmandan yardım alınmalıdır. Ekibimizde çalışan uzman personellerimiz ile en doğru tespit ve çözüm önerileri sunmaktayız.

Su kaçakları konusunda uzman firmamızda drenaj borularındaki su sızıntılarını tespit etmek için kullanılan kameralar, delinmiş veya bir şekilde çatlamış borunun tam yerini tespit etmeye yarar. Aynı zamanda boru içi görüntülenebilir. Su kaçağının çeşitli nedenleri vardır. Bu nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Tesisatta düşük kaliteli boruların uygun fiyatlarla kullanılması,
 • Ustaların tesisatı döşerken yaptığı hatalar,
 • Kalitesiz malzeme kullanımı,
 • Tesisatta yüksek basınçlı su sızıntıları,
 • Tesisatın demir borularının kullanıma bağlı olarak zamanla aşınması,
 • Eski binalarda tesisatın ömrünün dolması gibi örnekler gösterilebilir.

Su sızıntısına örnek olarak ise şunlar gösterilebilir:

 • Duvar boyalarının kabarması veya soyulmaya başlaması,
 • Fayans arasından, beton ve iç seramik altından su sızması,
 • Duvar ve tavanlarda küf,
 • Rutubet ve kötü kokular,
 • Sızdıran su borularından dolayı tavanlarda rutubet ve sarı lekeler oluşumu,
 • Su saati kapalı olmasına rağmen dönmeye devam etmesi,
 • Banyo veya mutfak tavanlarındaki ıslaklık bunlara örnek olabilir.

Antalya kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Antalya su kaçağı tespiti yapan firmamız, termal kameralar ve dinleme cihazları kullanarak sorunu yıkıp dökmeden ve ek masraflara neden olmadan tespit etmektedir.

Su sızıntılarının sık görüldüğü tuvalet ve banyolarda su sızıntısı tespiti önem taşımaktadır. Uzman personellerimizin gözetiminde gerçekleşen tespitlerimizde en uygun çözüm yöntemlerini sunmaktayız. Kullanılan son teknoloji makineler ile su sızıntısı tespitleri zahmetsizce gerçekleştirilmektedir.

Evin duvarları rutubete maruz kalmışsa, bu su sızıntısının bir belirtisi olabilir. Üst kattaki evlerde yaşanan su sızıntıları bazen alt katlara kadar ulaşabilmektedir. Bu iki taraf için de oldukça sıkıntılı bir durumdur. Bu durumun çözümü ve su sızıntısının neyden kaynaklı olduğunu anlamak için teknolojik cihazlar kullanılmaktadır.

Sadece drenaj borularında kalmayan kirli su, zamanla evin bazı bölümlerine sızmaya başlar. Genellikle parke zeminlerine biriken bu sular zamanla parkelerin çürümesine, mikrop oluşumuna ve kötü kokulara neden olabilir. Kirli su birikimi oldukça kötü bir durumdur ve hemen müdahale edilmesi gerekir. Su kaçağı durumunda hemen uzman bir firmadan yardım alınmalıdır.

Özellikle kirli su sızıyorsa, alt katlarda yaşayan bireylerin tavanında sarımsı su lekeleri görülebilmektedir. Bu da su sızıntısına örnektir. Su sızıntısının ana nedeni kalitesiz malzemelerden üretilen boruların kullanılması ve tesisat esnasında yapılan yanlışlardır. Arızanın kaynağını belirlemek için birçok sızıntı tespit cihazı kullanılmaktadır.

Antalya Komşudan Su Sızması

Günümüzde Antalya su kaçağı tespiti esnasında kullanılan teknolojik cihazlar, banyo ya da mutfak fayanslarını kırmadan veya sökmeden işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Bu cihazlardan bazıları boruya sokulan minik kameralardan ya da özel olarak tasarlanmış dinleme cihazlarından oluşmaktadır

Antalya su kaçağı tespitihttps://gunessutesisati.com/antalya-su-kacagi-tespiti/

Bu cihazların kullanım amacı, su sızıntısı tespit edildiği sırasında borulardaki kameralar ile hasarı tespit etmektir. Bu sayede soruna neden olan kısımlar da tespit edilmiş olunur. Doğru yöntemler kullanılarak sorun çözüme kavuşturulmaktadır.

Apartmanlarda sıklıkla karşılaşılan durumlardan biri komşudan su sızmasıdır. Hali hazırda hasar almış boruların patlamasıyla birlikte zemin kat tavanına su sızması oldukça büyük sıkıntılara neden olabilir. Bu durum hem alt hem üst komşu için oldukça rahatsızlık verici bir durumdur.

Su sızıntısı özellikle banyolarda yaşanan bir durumdur. Fayansların arasından sızan su alt kata kadar ulaşır. Bu durumu tetikleyen en önemli şeylerden biri banyo zeminin ıslak bırakılmasıdır. Eğer su sızıntısı anlaşılmışsa banyo zemini olabildiğince ıslak bırakılmamalıdır.

Su kaşağı durumundan mağdur olan taraf büyük oranla alt komşular olmaktadır. Günümüzdeki yasalara bakılacak olduğunda eğer üst komşu tadilat işlemlerini gerçekleştirmezse yasal işlem bile uygulanabilmektedir.

Su sızıntılarının büyük bir çoğunluğu ucuz malzeme kullanımından, borulara temas edecek şekilde kullanılan tuz ruhu ve çamaşır suyu gibi kimyasallar da boruların hasar görmesindeki en büyük ana sebeplerden birkaçıdır. Aynı zamanda boru hattının eskimesi, işlevini yerine getiremeyecek derecede aşınması, tesisatın yanlış döşenmesi şebekeden su taşması ve borunun patlaması su sızıntılarına neden olan diğer etkenlerdir.

Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır

Antalya su kaçağı tespiti gerçekleştirmeden de su kaçağının olup olmadığı anlaşılabilmektedir. Tavanlarda veya duvarlarda meydana gelen sararma, kabarma gibi buldular ve kötü kokular söz konusuysa bu bulgular su kaçağının belirtisi olabilir. Bu sorunlardan herhangi bir yalanıyorsa derhal su tesisatçısı hizmetlerine başvurmak gerekir.

Gelişmiş cihazlar ve usta personellerle birlikte su sızıntısının sizden kaynaklı olmasa bile komşuda olup olmadığını kolaylıkla tespit etmekteyiz. Gerek işitme akustik cihazları ve kamera sistemleri kullanılarak, gerekse diğer yöntemler uygulanarak su kaçağı tespiti dakikalar içerisinde gerçekleştirilmektedir. Uzman kişilerden oluşan ekiplerimizle birlikte kırıp dökmeden yaptığımız su kaçağı tespitleri ile hem zamandan hem de nakitten kazanmanız mümkündür.

Güvenilir Su Tesisatçısı

Su kaçağının tespiti için firma seçimi yaparken son derece dikkatli olmanız önerilir. Güvenilir su tesisatçısı olarak gösterilen bizler, alanında uzman ve tecrübeli personellerimiz ile birlikte sizleri adresinizde ziyaret ederek ortaya çıkan sorunu son teknoloji ile üretilen araçlar yardımıyla çözmekteyiz. Termal kameraları ve dinleme cihazlarını kullanarak su kaçağının yerini nokta tespit bulmaktayız.

Amaca uygun araçlar kullandığımız için su kaçağını tespit ederken duvarınızı veya fayansınızı kırmayız. Bu nedenle pek çok kişi bizleri tercih etmekte ve kaliteli hizmetlerimizden faydalanmaktadır. Eğer sizler de ev veya iş yerinizde meydana gelen su kaçağını sorunsuz bir şekilde tespit etmek ve gidermek istiyorsanız 7/24 bizlerle iletişime geçerek profesyonel hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Ayrıca ekip arkadaşlarımız sizleri süreç ile alakalı bilgilendirecek ve aklınıza takılan tüm soruları memnuniyetle yanıtlayacaktır.

Antalya Termal Kamera ile Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı evlerde veya iş yerlerinde meydana gelen en büyük sorunlar arasında yer alır. Borularda meydana gelen kırılmalarda ve çatlaklardan oluşan su kaçağı nedeniyle duvarlarda rutubetlenme gözlemlenebilir. Bu durum hem kötü bir görünüme hem de yaşam alanlarının pis bir koku ile çevrelenmesine neden olacaktır. Bu durumdan kurtulabilmek için vakit kaybetmeden bir sıhhi tesisatçıdan yardım almanız gerekir.

Antalya termal kamera ile su kaçağı bulma işlemi ise Antalya’da ikamet eden ev ve iş yeri sahipleri tarafından ilgi görmektedir. Bizler ise Güneş Tesisat olarak sizlere bu alanda hizmet vermekte ve uzman ekiplerimiz ile uygun araçları kullanarak meydana gelen su kaçağını tespit etmekteyiz. Su kaçağını tespit ettikten sonra ise müdahalelerde bulunarak kaçağı ortadan kaldırmaktayız.

Antalya Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Antalya kırmadan su kaçağı bulma işlemi firmamız tarafından güvenle sizlere sunulmaktadır. Bizlerle iletişim kurduğunuzda ekip arkadaşlarımız sizleri ziyaret edecek ve kaçağı kameralar yardımıyla tespit edecektir. Nokta tespitin ardından müdahale süreci başlayacak ve boruların değişimi ile onarımı yapılacaktır. Bu süreçte termal kamera kullanılacağı için duvarınız veya fayanslarınız asla kırılmaz.

Antalya ilinde hizmet veren firmamız yalnızca alanında uzman ve tecrübeli ustalar ile birlikte çalışmaktadır. Bu sayede ortaya çıkan iş hem kaliteli hem de garantili olur. Günümüze kadar pek çok ev ve iş yeri sahibi su kaçağı bulma işlemi için bizleri tercih etmiştir. Sizler de bizlerle iletişim kurarak profesyonel hizmetlerimizden  hızlı bir şekilde faydalanabilirsiniz.

Cihazla Su Kaçağı Bulma

Sizlerin de bildiği üzere su tesisatlarında çeşitli nedenlerden ötürü sorunlar meydana gelebilmektedir. En çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de su kaçağıdır. Borulardaki çatlamalar, kırılmalar ve çürümeler nedeniyle meydana gelen bu sorun, yaşam alanlarınızın eski işlevinde olmamasına ve pek çok problemin yaşanmasına neden olabilmektedir. Cihazla su kaçağı bulma ise son yıllarda oldukça popüler olan başarılı bir işlemdir.

Geçmişten günümüze kadar su kaçakları bulunurken farklı yöntemler kullanılmıştır. Ancak günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte cihaz yardımıyla su kaçağı bulmak mümkün hale gelmiştir. Bu sayede borulardaki kaçağı bulabilmek için duvarın veya fayansların kırılması söz konusu değildir. Bu durum ev ve iş yeri sahipleri için çok büyük bir avantaj olarak gösterilebilir.

Termal Kameralı Su Kaçağı Bulma

Termal kameralı su kaçağı bulma işlemi son yıllarda en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alır. Bu yöntem sayesinde sıcak su borularında meydana gelen kaçaklar termal kamera yardımıyla anında bulunabilmektedir. Firmamız da sizlere bu alanda hizmet vermekte ve termal kameralı su kaçağı bulma işlemini uzman ve tecrübeli personelleri ile gerçekleştirmektedir.

Eğer evinizde, iş yerinizde veya benzer yaşam alanlarında su kaçağı problemi ile karşı karşıya kaldıysanız bizlerle iletişime geçerek konumunuzu bildirebilir ve kaliteli hizmetlerimizden uygun fiyatlarla faydalanabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir sorunun yanıtını bulmak veya süreç ile alakalı daha fazla bilgi almak istiyorsanız gece veya gündüz fark etmeksizin  bizlerle iletişime geçmeniz mümkündür.

4.6/5 - (125 votes)

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara
online stats
Gelir Yuvan, Gelirim evden ve evden iş fikirlerim için tıklayın.
Kapalı
Kapalı