Su Kaçağı Tespiti

Erdemli Kameralı Su Kaçağı Bulma

Erdemli Kameralı Su Kaçağı Bulma

Erdemli kameralı su kaçağı bulma konusunda en iyi hizmeti sağlamaktayız. Öncelikli olarak su sızıntısının erkenden tespit edilmesi son derece önemlidir. Bu sebeple sorunun çok daha sıkıcı bir hal almaması için erken müdahale edilmesi bir o kadar önem taşımaktadır. Önlem alınması yaşanabilecek ileride muhtemel olan her türlü sorunun önüne geçmeyi engellemektedir.

Bu anlamda evde bir tesisatçı çağırmadan su sızıntısının veya kaçağının olup olmadığını anlamak mümkündür. Tesisatçıya başvurmadan önce sizler de bu anlamda bir takım tespitler yapabilirsiniz. Bahsedeceğimiz yöntemleri deneyerek firmamıza başvurup sorunun çözülmesini isteyebilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Olmalıdır?

Erdemli kameralı su kaçağı bulma hakkında sizlere bahsettiğimiz yöntemleri deneyerek su kaçağının olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bu adımlardan ilki şöyledir;

  • Su sayacının kontrol edilmesi

Tesisat kısmında sorunun var olup olmadığını anlayabilmek için öncelikli olarak su sayacının kontrol edilmesi gerekmektedir. Su sayacını kontrol etmemeden önce suyun tamamen kapatıldığından Emin olunmalıdır. Bütün muslukların kapatıldığından ve çamaşır ve bulaşık makinesinin çalışmadığından Emin olunmalıdır. Su sayacının izlenerek su sayacının dönüp dönmediğinden emin olunması gerekir. Su sayacı olması gerektiğinden hızlı döndüğü takdirde bir su sızıntısı olduğuna işaret etmektedir.

  • Aylık su faturalarının kontrol edilmesi

Birkaç ay su faturalarının kontrol edilip kıyaslanmasıyla da anlaşılabilmektedir. Su faturası normalinden son aylarda fazla geldiği takdirde su kaçağının olduğuna işaret etmektedir.

Su Sızıntısı Nasıl Anlaşılır?

Erdemli kameralı su kaçağı bulma konusunda basit yöntemlerle sizler de evinizde tespit edebilirsiniz. Öncelikli olarak yapmanız gereken şeylerden ilki evin köşelerine şöyle bir göz atmak olacaktır. Sonrasında dolaplarınızın arkasını görüntüleyebilirsiniz. Koltukların arka boşluklarını da ayrıca incelemek etkili yöntemlerden birisidir. Kötü bir koku veya zeminde var olan küf gibi sorunların var olup olmaması da diğer yöntemlerden birisidir.

Su kaçağı veya su sızıntısı olup olmadığını ayrımına vardıysanız veya şüphe duyuyorsanız firmamızda iletişime geçebilirsiniz. Bu anlamda su kaçağı bulma konusunda kullanmış olduğumuz akustik dinleme cihazları ve termal kamera yöntemlerini kullanmaktayız. Firmamız sizlere en iyi şekilde hizmeti de sağlamaktadır.

Rate this post

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonTıkla Ara
online stats
Gelir Yuvan, Gelirim evden ve evden iş fikirlerim için tıklayın.
Kapalı
Kapalı